15 lutego (poniedziałek)

www.zarzadca.pl

NAWIGACJA Galeria wideo
dodano: 2017-03-18

Rusza kolejna edycja programu „Zielone Podwórka”.

Do 31 marca Wspólnoty Mieszkaniowe mogą składać projekty do realizacji w ramach drugiej edycji programu „Zielone podwórka”. W budżecie miasta na 2017 rok na ten cel zabezpieczono kwotę 175 tysięcy złotych.

Celem Programu „Zielone Podwórka” jest wspomaganie rozwoju społeczności lokalnych i wspólnot w zakresie polepszenia standardu życia oraz warunków wypoczynku mieszkańców Starachowic poprzez poprawę estetyki i funkcjonalności otoczenia budynków Wspólnot Mieszkaniowych w wyniku realizacji Projektu.
Programem mogą zostać objęte nieruchomości stanowiące własność Gminy Starachowice przylegające do nieruchomości Wspólnot Mieszkaniowych, do których Wspólnota Mieszkaniowa uzyskała tytuł prawny w postaci umowy dzierżawy lub użyczenia.

 

materiał filmowy: Telewizja Ratusz Starachowice

dodano: 2014-09-11

co (...) ustawa śmieciowa oznacza dla mieszkańców i przedsiębiorców. W debacie biorą udział wicestarosta nyski Czesław Biłobran, wiceburmistrz Nysy Aleksander Juszczyk, burmistrz Paczkowa Bogdan Wyczółkowski.

 

materiał filmowy: Telewizja Opolskie

dodano: 2014-09-11

Śmieci to cywilizacyjny problem, który spędza sen z oczu urzędników, mieszkańców, wspólnot czy spółdzielni mieszkaniowych.

 

materiał filmowy: Telewizja Opolskie

dodano: 2013-01-24

Nowa ustawa śmieciowa bedzie obowiązywać od połowy 2013 roku. Wybór metody naliczania i rozliczenia podatku śmieciowego - Urząd Miasta Świnoujście.

materiał filmowy: iswinoujscie

dodano: 2012-10-05

Jak powiedział Radiu 5 Krzysztof Malinowski prezes spółki, wspólnota mieszkaniowa wyraziła chęć ocieplenia budynku jednak konserwator zabytków nie wydał pozwolenia na przeprowadzenie modernizacji obiektu. Problemem mieszkańców zgłosiliśmy do ełckiej delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Olsztynie. Jak poinformował nas Leszek Godzieba, kierownik placówki, ocieplenie zaszkodzi elementom historycznym budynku.

Materiał filmowy Radio5 / YouTube

dodano: 2012-04-12
no image

Co roku w okresie grzewczym dochodzi do kilku tysięcy zaczadzeń, w tym kilkudziesięciu ze skutkiem śmiertelnym. Przyczyny tragedii są nadal te same: zaniedbanie, niewiedza, ignorancja przepisów, wadliwe instalacje odprowadzania spalin... Czy ciepło Twojego domu nie jest zagrożone?

 

materiał filmowy: Kominy Polskie / YouTube

dodano: 2012-10-05
no image

- Marzniemy od początku zimy - skarżą się lokatorzy jednego z bloków w Sejnach. Część z nich twierdzi, że nocą temperatura w ich mieszkaniach spada do 16 stopni Celsjusza. Na ścianach pojawił się grzyb. W swojej sprawie interweniowali, gdzie tylko mogli włączając w to prokuraturę. Nikt nie potrafił im pomóc więc dziś zaprosili dziennikarzy. Tłumaczyli, że ich problemy zaczęły się, kiedy 16 rodzin z komunalnego bloku przy ulicy Wojska Polskiego 13 wykupiło mieszkania na własność i założyło wspólnotę. Pozostałe 12 rodzin pozostało w mieszkaniach na dotychczasowych zasadach. Umieszczona centralnie kotłownia trafiła w dyspozycję wspólnoty, której mieszkania zlokalizowane są głównie w środkowej klatce bloku.- Mieszkańcy lokali komunalnych, zasiedlający klatkę z boku budynku sugerują, że wspólnota zawiaduje kotłownią tak, aby ciepło trafiało tylko do mieszkań w środkowej klatce - mówi Stanisław Krajewski, jeden z mieszkańców. Przeprowadzone w mieszkaniach pomiary nie wykazały jednak uchybień. Zmarznięci twierdzą, że to wynik manipulacji, bo pomiary dokonywano w dzień przy odpalonym piecu a zimno jest nocą. Tomasz Łoziński z zarządu wspólnoty broni się przed takimi zarzutami. Jego zdaniem problem widzą tylko cztery spośród prawie 30 rodzin. Zapewnia, że wszystkie mieszkania są ogrzewane tak samo. Zwraca uwagę, że pomiary prowadzono w obecności burmistrza. Dziwi się, że grzyb pojawił się tylko w dwóch mieszkaniach i nie wierzy, że mógł wystąpić w ciągu paru miesięcy. Problem wydaje się być nie do rozwiązania. Tak przynajmniej uważa Jan Stanisław Kap, burmistrz Sejn. Włodarz zapowiada, że powie więcej, kiedy miejska komisja przedłoży mu najnowsze wyniki pomiarów. Kap sądzi jednak, że problem ma charakter sąsiedzkiego sporu, którego nie sposób zażegnać.

Materiał filmowy YouTube 73289120

dodano: 2011-01-27
no image

Rewolucja w wyrzucaniu śmieci na wrocławskim rynku.

Materiał filmowy YouTube gazetawroclawska

dodano: 2011-01-27 (czas 2:54)
no image Fatalne warunki mieszkaniowe
dodano: 2011-01-27
no image

Zobacz jak przez rok czasu zmienił się Plac Narutowicza w Bełchatowie.

Materiał filmowy YouTube MiastoBelchatow