21 lipca (niedziela)

www.zarzadca.pl

NAWIGACJA KomentarzeHilton contra Kowalski - czyli jak ukrócić najem

Hilton contra Kowalski - czyli jak ukrócić najem

 

 najem krotkoterminowy najemKupiłeś mieszkanie w celu prowadzenia najmu krótkoterminowego – to może być duży błąd, międzynarodowe korporacje hotelarskie chciałby ograniczyć tego rodzaju działalność. Już lobbują w ministerstwie.

 

W marcu br Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego zwróciła się do Ministerstwa Sportu i Turystyki o to, aby uregulować krótkotrwały  najem w ramach systemu tzw. sharing economy.

 

„Właściciele lokali przeznaczonych do krótkotrwałego najmu powinni działać na warunkach uczciwej konkurencji. Usługodawcy, którzy wynajmują mieszkania, apartamenty lub domy turystom na krótkie pobyty, świadczą w istocie usługi noclegowe, powinni więc prowadzić działalność na warunkach, wynikających z obowiązujących przepisów prawa” – czytamy w oświadczeniu zamieszczonym na stronie internetowej tej organizacji.

Czyżby rzeczywiście chodziło tutaj o ucywilizowanie najmu? A może bardziej o wyeliminowanie konkurencji – tego się na razie nie dowiemy, ponieważ Ministerstwo Sportu i Turystyki odmówiło portalowi Zarządca.pl udostępnienia pisma Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, w którym znalazły sie postulaty branży hotelarskiej dotyczące zmiany przepisów.

 

Nie otrzymaliśmy go również od samej Izby, a szkoda, ponieważ mogłoby to wiele wyjaśnić, przede wszystkim jakie cele przyświecają autorom i czego ewentualnie można byłoby się spodziewać, gdyby ustawodawca przychylił się do takich wniosków.

 

To istotna informacja dla wielu Polaków, którzy inwestując w nieruchomości na wynajem chcieli zapewnić sobie godziwą emeryturę czy poprawić sytuację materialną.  

 

Na razie to pilnie strzeżona informacja, a swoją  drogą należy mieć na uwadze czyje interesy reprezentuje ta Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego, w skład której wchodzą w szczególności międzynarodowe sieci hotelarskie, jak  Best Western , Mariott, Campanile, czy Hilton.

 

 

 

 

 

Anna Kondrasiuk

źródło:

Portal Informacyjny Zarządca

 

logo

zarzadca

 

 

 


forum wspólnot mieszkaniowych

 

 

Blogi

 

 

Dyskusja dostępna również na forum www.zarzadca.eu

Dodaj komentarz

Dodając komentarz zgadzasz się z postanowieniami regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież

Księgi wieczyste online

Księgi wieczyste online

 

Ministerstwo Sprawiedliwości uruchomiło dostęp do przeglądania ksiąg wieczystych online.

Księgi wieczyste w internecie:

http://ekw.ms.gov.pl