25 maja (poniedziałek)

www.zarzadca.pl

NAWIGACJA NieruchomościObrót nieruchomościamiNajem - będzie limit

Najem - będzie limit

 

 

 limit ryczałt 8,5%

Wynajmujący lokale mają do wyboru dwa sposoby rozliczeń z fiskusem: na zasadach ogólnych, czyli według skali ze stawkami 18 i 32 proc., mogą wtedy, podobnie jak w działalności gospodarczej, odliczać  koszty kredytu, amortyzacji, remontów, itp. Jest to bardzo korzystne w przypadku mieszkań zakupionych na rynku wtórnym, ponieważ  amortyzując lokal,  można daniny w ogóle nie płacić.

 

 

 

Wielu podatników  wybiera 8,5-proc. zryczałtowany podatek, okazuje się jednak, że dla wielu to będzie to ostatni rok takich rozliczeń  (zmiany mają wejść w życie w 2019 roku, ale obejmą już przychody z roku 2018). Zgodnie z nową regulacją będzie to wchodziło w grę tylko w przypadku, gdy wszystkie przychody z najmu z poprzedniego roku roku nie przekroczą kwoty ustawowego limitu 100 tys. złotych. Będzie się odnosił  nie tylko do osób indywidualnie płacących ryczałt, ale także do małżonków i obejmie swym zakresem  podnajem, dzierżawę, poddzierżawę i  inne umowy o podobnym charakterze.

 

 

 

 

Ministerstwo Finansów przygotowało zmiany   ustaw o PIT, CIT oraz zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, uzasadniając projekt wyjaśnia, że "wprowadzenie limitu w wysokości 100 000 zł rocznie dla przychodów z najmu, które mogą korzystać ze zryczałtowanej formy opodatkowania, pozwoli na ograniczenie stosowania tej formy opodatkowania tylko do podatników, którzy tego rodzaju przychody traktują jako dodatkowe źródło dochodów

 

 

 

 

źródło:

Portal Informacyjny Zarządca

logo

zarzadca

 

 

 

 


forum wspólnot mieszkaniowych
 

 

 

Blogi

 

 

 
Dyskusja dostępna również na forum www.zarzadca.eu

Komentarze  

#1 artykuły zarzadca.pl 2017-07-21 17:28
"Wielu podatników wybiera 8,5-proc. zryczałtowany podatek, okazuje się jednak, że dla wielu to będzie to ostatni rok takich rozliczeń (zmiany mają wejść w życie w 2019 roku, ale obejmą już przychody z roku 2018). Zgodnie z nową regulacją będzie to wchodziło w grę tylko w przypadku, gdy wszystkie przychody z najmu z poprzedniego roku roku nie przekroczą kwoty ustawowego limitu 100 tys. złotych."
Cytuj

Dodaj komentarz

Dodając komentarz zgadzasz się z postanowieniami regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież

Księgi wieczyste online

Księgi wieczyste online

 

Ministerstwo Sprawiedliwości uruchomiło dostęp do przeglądania ksiąg wieczystych online.

Księgi wieczyste w internecie:

http://ekw.ms.gov.pl