19 czerwca (wtorek)

www.zarzadca.pl

NAWIGACJA NieruchomościRynek nieruchomościDrakońskie kary za najem krótkoterminowy

Drakońskie kary za najem krótkoterminowy

 

 

 najem krótkoterminowy

 

Władze hiszpańskich Balearów (w ich skład wchodzą: Majorka, Minorka, Ibiza i Formentera) zapowiadają walkę z nielegalnym wynajmem krótkoterminowym –  właścicielowi mieszkania, który zdecyduje się na taką formę zarobkowania będzie groziła kara 40 tysięcy euro.

 

Niemal w całej Hiszpanii samorządy lokalne uchwalają przepisy, które mają ograniczyć działalność parahotelową, wprowadzane są zakazy wynajmu mieszkań bez odpowiedniej licencji; na Balearach można wynajmować wyłącznie duże domy, w Katalonii sąsiedzi nielegalnie wynajmujących, a także ich goście mają swój serwis, za pośrednictwem którego mogą na nich donosić, co ciekawe – cieszy się dużym powodzeniem.

 

W Andaluzji można co prawda wynająć lokum, ale wyłącznie z gospodarzem, który obowiązkowo musi w nim mieszkać. Na Wyspach Kanaryjskich najem prywatny turystom jest  legalny, jednak wyłącznie w nieatrakcyjnych lokalizacjach – z dala od morskich plaż i centrum miasta.

 

Ponadto, wzmożono kontrole skarbowe – całe rzesze urzędników sprawdzają w jaki sposób wynajmujący rozliczają się z fiskusem.

 

 

 

Hiszpania chce w ten sposób zrównoważyć ceny najmu, napływ turystów wywindował je do tego stopnia, że właścicielom nie opłaca się wynajmować lokali na długie okresy, w konsekwencji brakuje mieszkań dla samych Hiszpanów.

 

 

Ponadto, mieszkańcy są już podobno zmęczeni uciążliwościami związanymi z branżą turystyczną, oni po prostu nie chcą turystów, to z tego powodu w Barcelonie zakazano otwierania nowych obiektów hotelarskich.

 

 

 

 

 

źródło:

Portal Informacyjny Zarządca

logo

zarzadca

 

 

 


forum wspólnot mieszkaniowych

 

 

Blogi

 

 

Dyskusja dostępna również na forum www.zarzadca.eu

Dodaj komentarz

Dodając komentarz zgadzasz się z postanowieniami regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież

Księgi wieczyste online

Księgi wieczyste online

 

Ministerstwo Sprawiedliwości uruchomiło dostęp do przeglądania ksiąg wieczystych online.

Księgi wieczyste w internecie:

http://ekw.ms.gov.pl