20 lipca (sobota)

www.zarzadca.pl

NAWIGACJA NieruchomościRynek nieruchomościWrocław nie taki kulturalny

Wrocław nie taki kulturalny

zaśmiecone centrum Wrocławia

 

Prestiżowe ulice w centrach wielu polskich miast to wylęgarnie lumpeksów i lombardów,  handel w takich miejscach zamiera – kupcy przenieśli się do galerii, które wyrastają  jak grzyby po deszczu.

 

Interesującym studium przypadku  jest chociażby Wrocław, gdzie tego rodzaju obiektów wybudowano tak dużo i w tak bliskim sąsiedztwie, że pustoszeją nie wytrzymując  konkurencji.

 

Oto obok siebie stoją Sky Tower, Arkady Wrocławskie, Renoma i Wroclavia – zresztą ta ostatnia budowla miała być tylko dodatkiem do dworca PKS – w rzeczywistości jest odwrotnie – sprawia wrażenie jakoby dworzec był jedynie pretekstem do wybudowania kolejnej galerii (jest mniejszy niż poprzedni, który został wyburzony).

 

Prowadzenie handlu, czy gastronomii jest w tym mieście coraz trudniejsze, jedynie ścisły Rynek sam się obroni, ale boczne, urokliwe uliczki to już inna historia. Tutaj  bowiem nie  tylko galerie i parki handlowe odbierają klientów drobnym kupcom.

 

Jako flagowy przykład można wskazać ulicę Więzienną – obowiązkowy szlak wycieczek po Wrocławiu, ponieważ to tutaj znajduje się Stare Więzienie Miejskie – obiekt pochodzący z drugiej połowy XIV wieku.

 

Codziennie przechodzą przez Więzienną tłumy, wydawałoby się zatem, że to gastronomiczny raj. Nic bardziej mylnego. Nie ma ławeczek, skwerku, gdzie w cieniu Wielkiego Krasnala można byłoby skorzystać z oferty ogródków gastronomicznych, tuż po przekroczeniu Bramy Więziennej  ustawiono ... kilkanaście kubłów na śmieci.  Zamiast wytchnienia czekają tu na nas smród, odpadki – takie szczurze eldorado.

 

 

Podobnych miejsc jest we Wrocławiu oczywiście znacznie więcej – mamy oto wszechobecne galerie handlowe, wymuskany Rynek i zasypane śmieciami, śmierdzące  zabytkowe uliczki.

 

Jak to się dba o interesy polskich kupców Panie Prezydencie Wrocławia?  

 

 

 

Anna Kondrasiuk

źródło:

Portal Informacyjny Zarządca

 

logo

zarzadca

 

 

 


forum wspólnot mieszkaniowych

 

 

Blogi

 

 

Dyskusja dostępna również na forum www.zarzadca.eu

Dodaj komentarz

Dodając komentarz zgadzasz się z postanowieniami regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież

Księgi wieczyste online

Księgi wieczyste online

 

Ministerstwo Sprawiedliwości uruchomiło dostęp do przeglądania ksiąg wieczystych online.

Księgi wieczyste w internecie:

http://ekw.ms.gov.pl