11 lutego (czwartek)

www.zarzadca.pl

NAWIGACJA NieruchomościRynek nieruchomościZegar tyka, czyli o… ubezpieczeniach w spółdzielniach i wspólnotach

Zegar tyka, czyli o… ubezpieczeniach w spółdzielniach i wspólnotach

 

Robert Kaźmierczak członek zarządu Conecto Broker współautor programu ubezpieczeniowego dla Wspólnot i Spółdzielni Mieszkaniowych oraz TBSTrzeci kwartał to w spółdzielniach i wspólnotach mieszkaniowych okres wzmożonego ruchu, przeglądu posiadanych programów ubezpieczeniowych, renegocjacji stawek i zmiany ubezpieczycieli. Co roku w tej branży wiele się zmienia, a kto tego nie śledzi, to w najlepszym razie przepłaca, w najgorszym nie zabezpiecza odpowiednio siebie i swojej wspólnoty, co ujawniają niepokryte szkody. W sektorze rośnie potrzeba korzystania z usług brokerów ubezpieczeniowych, jako specjalistycznych doradców i partnerów zarządców, wspólnot mieszkaniowych oraz spółdzielni. Takim partnerem jest CONECTO BROKER, który przychodzi do nich z kompleksowym programem ubezpieczeniowym  „DOM POD OCHRONĄ”.

 

 

Zarządcy i spółdzielcy coraz częściej doceniają rolę brokera ubezpieczeniowego, który swoim doświadczeniem gwarantuje wszechstronną analizę ryzyk ubezpieczeniowych w danej spółdzielni lub wspólnocie, gruntowny przegląd wszystkich dostępnych ofert, da rekomendację tej, która najlepiej pokryje zidentyfikowane ryzyka, a ponadto zadba o właściwą konstrukcję polisy i jeszcze udzieli pomocy prawnej w procesie likwidacji szkody.

 

Oferta brokerów zrzeszonych w CONECTO BROKER wykracza jednak poza powyższe usługi brokerskie. Ich receptą na wzrost bezpieczeństwa zarządców, wspólnot i spółdzielni jest program „Dom Pod Ochroną”. Od ofert innych brokerów wyróżnia do kompleksowość.

 

Asumptem do utworzenia dedykowanego zespołu brokerów i podjęcia działań zmierzających do opracowania tak specjalistycznego programu, był fakt, że w portfelu brokerów zrzeszonych w CONECTO BROKER znajduje się właśnie wiele spółdzielni, wspólnot i TBS-ów.

 

- Zręby programu o nazwie „Dom Pod Ochroną” tworzyło kilku brokerów ubezpieczeniowych z kilkunastoletnim, a nawet kilkudziesięcioletnim doświadczeniem w zakresie ubezpieczeń sektora mieszkalnictwa i likwidacji szkód - podkreśla Robert Kaźmierczak Członek Zarządu CONECTO BROKERNastępnie weryfikowaliśmy go wśród wszystkich członków, a więc kolejnych brokerów i ich klientów, aż znalazł ostateczną akceptację.  – dodaje.

 

To właśnie Robert Kaźmierczak, wspólnie z Andrzejem Kamińskim, szefowali zespołowi brokerów odpowiedzialnych za opracowanie programu. Pierwszy odpowiadał na program dla Zarządców, Wspólnot Mieszkaniowych i TBS-ów, drugi dla Spółdzielni Mieszkaniowych. Dziś „Dom Pod Ochroną” to flagowy program kilkudziesięciu kancelarii brokerskich zrzeszonych w CONECTO BROKER.

 

Dom Pod Ochroną Ubezpieczenia dla Spółdzielni i Wspólnot Mieszkaniowych oraz TBS - conecto Broker

 

Program obejmuje ubezpieczenie mienia wspólnot, TBS-ów i spółdzielni mieszkaniowych (all-risks), ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej wspólnot i spółdzielni, OC członków zarządu obu podmiotów. Nowatorskim rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli chodzi o ofertę ubezpieczeniową dla Wspólnot Mieszkaniowych jest opcja ASSISTANCE dla jej członków.

 

Elementami programu, na które eksperci CONECTO BROKER zwracają uwagę, są takie rozwiązania jak brak franszyz redukcyjnych i integralnych, czy ubezpieczanie budynków do wartości odtworzeniowej, bez uwzględnienia stopnia zużycia technicznego. Zwraca uwagę bardzo szeroki zakres ochrony ubezpieczeniowej.

 

Twórcy programu najbardziej akcentują jednak uproszczoną procedurę likwidacji szkody z dedykowanym likwidatorem. Takie rozwiązanie gwarantuje szybką ścieżkę likwidacyjną. W rezultacie, w ramach programu wypłacono 100% należnych dotychczas szkód. 

 

W CONECTO BROKER podkreślają, że ze względu na skalę programu, który negocjowano dla kilkuset spółdzielni, wspólnot i zarządców znajdujących się w portfelu członków spółdzielni, także składki ubezpieczeniowe należą do najniższych na rynku.

 

- Wdrożenie programu dla większości wspólnot lub spółdzielni będzie skutkowało obniżeniem składek, a co najmniej poszerzeniem zakresu ochrony – podkreśla Andrzej Kamiński Członek Rady Nadzorczej CONECTO BROKER – Dajemy więcej, za mniej. – dodaje.

 

Kolejną zaletą programu „Dom Pod Ochroną” jest bowiem jego elastyczność. Andrzej Kamiński argumentuje, że program tworzony był tak, by odpowiadał na potrzeby każdego, niezależnie, czy jest to mała wspólnota mieszkaniowa, czy ogromna spółdzielnia obsługująca tysiące mieszkańców. A co najważniejsze gwarantował najszersze dostępne dziś bezpieczeństwo i najszybsze procedury likwidacji szkód. I jak przekonuje, to się udało.

 

Rozwiązania programu konfrontowane są ze zidentyfikowanymi potrzebami jego adresatów oraz możliwościami i strategią finansową. Przypadek każdej spółdzielni lub wspólnot jest traktowany indywidualnie. Na podstawie audytu  i wnikliwego zbadania potrzeb ubezpieczeniowych każdego podmiotu powstaje dedykowany zakres ochrony ubezpieczeniowej, korzystający z wszystkich zalet całego programu.

 

- Jeden ubezpieczyciel, jeden likwidator, kompleksowa ochrona – akcentuje Andrzej Kamiński.

 

Zakres ochrony, wysokość składek, elastyczne sumy gwarancyjne i uproszczona procedura likwidacji szkód to zalety, które przekonały już setki zarządców, wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych z całego kraju. Dodatkowym walorem jest partner programu, którym jest jedna z największych  grup ubezpieczeniowych ze znaczącym portfelem ubezpieczeń budynków mieszkalnych, a także pozycja rynkowa samej CONECTO BROKER.

 

Ta spółdzielnia polskich brokerów ubezpieczeniowych powstała zaledwie w 2018 roku, a  dziś tworzy ją ponad trzydzieści kancelarii brokerskich. W ostatnim rankingu „Almanach Brokerów” grupa wykazała przypis składki na poziomie 265 milionów złotych, co dało jej jedenastą pozycję wśród wszystkich grup brokerskich w Polsce i piątą, wśród tych z kapitałem polskim.

 

„Sięgamy do prawdziwych korzeni spółdzielczości i to jest prawdziwe źródło naszego sukcesu – mówi Robert Kaźmierczak Członek Zarządu CONECTO BROKER - Tworzymy wspólnotę, która poprzez sumę swoich doświadczeń oraz wzajemne wsparcie jest bardzo silnym reprezentantem swoich klientów. „Dom Pod Ochroną” to program, który jest tego najlepszym dowodem – dodaje.

 

Conecto Broker

 

 

 

 

Dyskusja dostępna również na forum www.zarzadca.eu

Dodaj komentarz

Dodając komentarz zgadzasz się z postanowieniami regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież

Księgi wieczyste online

Księgi wieczyste online

 

Ministerstwo Sprawiedliwości uruchomiło dostęp do przeglądania ksiąg wieczystych online.

Księgi wieczyste w internecie:

http://ekw.ms.gov.pl