24 maja (piątek)

www.zarzadca.pl

NAWIGACJA NieruchomościZarządzanie nieruchomościamiAstronomiczne faktury za wodę w Łodzi

Astronomiczne faktury za wodę w Łodzi

 

 

Dziennik Lódzki


Jak podaje Dziennik Łódzki na 30 tysięcy złotych opiewa faktura za wodę wystawiona mieszkańcom pewnej łódzkiej  kamienicy przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji.

Według wskazań wodomierza w  dziewięciu  gospodarstwach domowych w ciągu trzech miesięcy zużyto  niemal  5 i pół  tysiąca  metrów sześciennych  wody, przy czym wodomierze zainstalowane w lokalach wykazują zużycie na dotychczasowym poziomie, nie wynika z nich, aby w tym okresie rozliczeniowym było wyższe kilkaset razy niż wcześniej.

Wspólnota mieszkaniowa złożyła reklamację, jednak  bezskutecznie, według przedsiębiorstwa wodociagowego należność rozliczono prawidłowo w opraciu o wskazania wodomierza, którego sprawność potwierdziły trzy ekspertyzy.

Kamienicę zamieszkują w większości ludzie starsi, emeryci,  którzy nie rozumieją dlaczego mają płacić za wodę po kilka tysięcy złotych, skoro jej nie zużyli.

To nie pierwszy taki przypadek w Łodzi, podobne kłopoty z Zakładem Wodociągów i Kanalizacji miał właściciel  niewielkiej restauracji, któremu policzono 27 tysięcy złotych za zużycie wody w ciągu … kilku dni (jego miesięczne faktury opiewały przeciętnie na 400 – 500 zł.). Zaangażował do pomocy prawnika i  przedsiębiorstwo odstąpiło od swoich roszczeń.

Dyskusja dostępna również na forum www.zarzadca.eu

Dodaj komentarz

Dodając komentarz zgadzasz się z postanowieniami regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież

Księgi wieczyste online

Księgi wieczyste online

 

Ministerstwo Sprawiedliwości uruchomiło dostęp do przeglądania ksiąg wieczystych online.

Księgi wieczyste w internecie:

http://ekw.ms.gov.pl