24 maja (piątek)

www.zarzadca.pl

NAWIGACJA NieruchomościZarządzanie nieruchomościamiŁodzianie mają dość hałasu

Łodzianie mają dość hałasu


 

 

Jak podaje Dziennik Łódzki mieszkańcy Teofilowa, których budynki sasiadują z fabryką ABB przy ul. Aleksandrowskiej uskarżają się na nieustanne, jednostajne buczenie, które generują urządzenia.

 

 

Wojewódzki Inspektort Sanitarny otrzymuje wiele skarg, jednak pomiary hałasu nie wykazały przekroczenia norm.

 

Maksymalny poziom hałasu w środowisku został unormowany w  przepisach wykonawczych do ustawy Prawo ochrony środowiska z dnia 27 kwietnia 2001 roku (Dz. U. z 2001 roku Nr 62, poz. 627 z późn. zm.), tj. w  rozporządzeniu Ministerstwa Środowiska w sprawie dopuszczalnych poziomów hałasu w środowisku (Dz.U. z 2007 r. nr 120, poz. 826). Zgodnie z tą regulacją natężenie hałasu na terenach zabudowy mieszkalnej wielorodzinnej, zamieszkania zbiorowego oraz mieszkaniowo – usługowej w ciągu dnia nie może przekroczyć  poziomu od 55 dB, a w nocy 45 dB.


Przeprowadzone badania z marca 2012 roku wykazały hałas na poziomie od 42 do 47 decybeli a w nocy - od 40 do niespełna 45 decybeli.

 

 

Należy jednak pamiętać, że ustalanie poziomu hałasu polega m.in. na uśrednianiu wyników. Ponadto, brak przepisów, które określałyby limit hałasu infradźwiękowego.

 


Dyskusja dostępna również na forum www.zarzadca.eu

Dodaj komentarz

Dodając komentarz zgadzasz się z postanowieniami regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież

Księgi wieczyste online

Księgi wieczyste online

 

Ministerstwo Sprawiedliwości uruchomiło dostęp do przeglądania ksiąg wieczystych online.

Księgi wieczyste w internecie:

http://ekw.ms.gov.pl