20 maja (środa)

www.zarzadca.pl

NAWIGACJA PrawoAkty prawneAkty wykonawczeRozporządzenie w sprawie trybu egzekucji z lokali stanowiących odrębne nieruchomości

Rozporządzenie w sprawie trybu egzekucji z lokali stanowiących odrębne nieruchomości

 

Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości w sprawie trybu egzekucji z lokali stanowiących odrębne nieruchomości z dnia 19 grudnia 1994 r.

 

 

 

 

z 1994 r. Nr 136, poz. 710

 

 

 

Na podstawie art.39 ust. 2 ustawy z dnia 24 czerwca 1994 r. o własności lokali (Dz.U. Nr 85, poz.388) zarządza się co następuje:

 

§ 1.1. Egzekucja z samodzielnych lokali mieszkalnych, stanowiących odrębne nieruchomości, odbywa się według przepisów Kodeksu postępowania cywilnego o egzekucji z nieruchomości.

 

  2. Tryb, o którym mowa w ust.1, stosuje się odpowiednio również do samodzielnych lokali wykorzystywanych zgodnie z przeznaczeniem na cele inne niż mieszkalne.

 

§ 2. Rodzaj, położenie i powierzchnię lokalu, z którego ma być prowadzona egzekucja, oraz pomieszczenia do niego przynależne określa umowa o ustanowieniu odrębnej własności lokalu, jednostronna czynność prawna, do której stosuje się odpowiednio przepisy o ustanowieniu odrębnej własności w drodze umowy, lub orzeczenie sądu.

 

§ 3. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 1995 r.

 

 

 

 

 

Dyskusja dostępna również na forum www.zarzadca.eu

Dodaj komentarz

Dodając komentarz zgadzasz się z postanowieniami regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież

Księgi wieczyste online

Księgi wieczyste online

 

Ministerstwo Sprawiedliwości uruchomiło dostęp do przeglądania ksiąg wieczystych online.

Księgi wieczyste w internecie:

http://ekw.ms.gov.pl