23 czerwca (piątek)

www.zarzadca.pl

NAWIGACJA Przegląd prasyPrasa lokalnaNaprawili most - urzędnicy zawiadomili policję

Naprawili most - urzędnicy zawiadomili policję

 

naprawa mostu

Jak podaje tvn24.pl mieszkańcy wsi Kije w lubuskim przez zamknięcie mostu byli niemal odcięci od świata, w końcu  zamiast bezczynnie czekać na inicjatywę władzy, zakasali rękawy i sami przeprowadzili remont,  po kilku dniach sprawa była załatwiona. Dzisiaj zajmuje się nimi prokuratura, którą urzędnicy zawiadomili o samowoli budowlanej.

 

 

 

Chodzi o spróchniały most na rzece Jabłonna, starostwo wydało decyzję o zamknięciu, bo groził zawaleniem,  tam mieli różne pomysły jak załatwić sprawę, np. przez postawienie nowego z drewna, po którym rolnicy ze swoim ciężkim sprzętem przecież nie przejadą.

 

 

A po tym jak zamknięto most, żyć w Kijach nie było łatwo, dojazd do pól stał się dla rolników prawdziwym wyzwaniem,  trudniej wozić dzieci do szkoły, na zakupy pod górkę a dwa domy odcięte od połączenia z wioską.

 

 

 

Tymczasem urzędnicy rozpoczęli procedurę przetargową, jednak ludzie nie mogli dłużej czekać, mężczyźni zorganizowali się i zrobili co do nich należało, wcześniej ustalili z burmistrzem, że ten zajmie się papierami, jednak prace zostały zakończone zanim udało się sformalizować remont.

 

 

 

Powiatowy Zarząd Dróg  zawiadomił policję, że mieszkańcy dopuścili się  samowoli budowlanej, na szczęście  organy ścigania zapewniają, że dostrzegają wartość czynu społecznego, nie mniej jednak problem jest inny – samowolę się legalizuje, za co trzeba słono zapłacić, albo rozbiera, niewykluczone, że urzędnicy nakażą ludziom usnąć to, co dla wsi zrobili.

 

 

 

 

 

źródło:

Portal Informacyjny Zarządca

logo

zarzadca

 

 

 

 


forum wspólnot mieszkaniowych

 

 

Blogi

 

Dyskusja dostępna również na forum www.zarzadca.eu

Dodaj komentarz

Dodając komentarz zgadzasz się z postanowieniami regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież

Księgi wieczyste online

Księgi wieczyste online

 

Ministerstwo Sprawiedliwości uruchomiło dostęp do przeglądania ksiąg wieczystych online.

Księgi wieczyste w internecie:

http://ekw.ms.gov.pl