23 czerwca (piątek)

www.zarzadca.pl

NAWIGACJA Przegląd prasyPrasa ogólnopolskaPodzielnik kosztów albo kara

Podzielnik kosztów albo kara

 

 

 podzielniki kosztów

Rozliczanie ciepła ciepła dostarczanego do poszczególnych lokali na podstawie podzielników kosztów to nie lada wyzwanie, ponieważ tak naprawdę nie do końca wiadomo czy, aby na pewno wskazują prawidłowe odczyty. W przeciwieństwie do ciepłomierzy nie podlegają bowiem legalizacji, dlatego  w razie reklamacji wskazań nie zawsze do końca wiadomo jak taką sprawę załatwić, regulamin wspólnoty mieszkaniowej nie musi być w tym zakresie pomocny. Właściciele lokali mogą co prawda w uchwałach wiele, jednak niekoniecznie ze spodziewanych skutkiem,  ponieważ albo urządzenie działa prawidłowo, albo nie, natomiast  w regulaminie  rozliczeń nie zawsze można takie kwestie ustalić.

 

 

 

Osoba niezadowolona z rozliczenia niewiele może zdziałać, jeżeli wspólnota czy spółdzielnia nie wykaże dobrej woli, wszystko przez brak odpowiednich przepisów prawnych, które umożliwiłyby uregulowanie kontrolę takiego systemu rozliczeń. Spółdzielnie i wspólnoty decydują się jednak na montaż podzielników, bo tak jest taniej, ale jeżeli weźmiemy pod uwagę wadliwy podział kosztów, konieczność modernizacji instalacji   to okazuje się, że wcale nie jest to opłacalne przedsięwzięcie.

 

 

Ministerstwo d.s budownictwa planuje obecnie prace legislacyjne nad przepisami, które określenie wymagań dla instalacji rozprowadzającej ciepło w budynku, aby zminimalizować błędy przy rozliczeniach za pomocą wykorzystywanych podzielników kosztów ogrzewania.

 

 

 

 

Tymczasem pojawiają się inicjatywy społeczne, aby wprowadzić ustawowy obowiązek instalacji podzielników pod groźbą ... kar. Podmioty, które kierują tego rodzaju wnioski to głównie stowarzyszenia sponsorowane przez firmy produkujące tego rodzaju urządzenia.

 

 

 

 

A.K.

 

 

źródło:

Portal Informacyjny Zarządca

logo

zarzadca

 

 

 

 


forum wspólnot mieszkaniowych
 

 

 

Blogi

 

 

 
Dyskusja dostępna również na forum www.zarzadca.eu

Dodaj komentarz

Dodając komentarz zgadzasz się z postanowieniami regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież

Księgi wieczyste online

Księgi wieczyste online

 

Ministerstwo Sprawiedliwości uruchomiło dostęp do przeglądania ksiąg wieczystych online.

Księgi wieczyste w internecie:

http://ekw.ms.gov.pl