23 czerwca (piątek)

www.zarzadca.pl

NAWIGACJA Przegląd prasyRynek nieruchomościGrupa City Service kupuje Paramę

Grupa City Service kupuje Paramę

 

 

 

ZZN Grupa City Service

 

 

 

 

Warszawa, 4.04.2015

 

INFORMACJA PRASOWA

 

 

 

Największa w Polsce transakcja na rynku firm zarządzających nieruchomościami mieszkaniowymi – numer 1 kupił numer 2. Powstała największa w Polsce organizacja tej branży.

 

 

 

Miło nam poinformować, że w marcu 2016 r. spółka City Service Polska dokonała zakupu udziałów w Parama Group Sp. z o. o., w skład której wchodzą następujące spółki:

  1. Atrium 21 Sp. z o. o. – największa i najbardziej znana spółka zarządzająca nieruchomościami wspólnot mieszkaniowych na terenie Warszawy i okolic, założona w 1998 roku, w jej portfolio znajdują się duże osiedla mieszkaniowe – zarządzana przez nią powierzchnia to ok. 1,42 mln m kw. (www.atrium21.pl);
  2. Concierge – Zarządzanie Nieruchomościami Sp. z o. o. – prężnie rozwijająca się od 2009 roku spółka zarządzająca nowymi oraz luksusowymi nieruchomościami mieszkalnymi – zarządzana powierzchnia to ok. 240 tys. m kw. (concierge.nieruchomosci.pl);
  3. Gerente - Serwis Nieruchomości Sp. z o. o. – spółka działa od 2009 roku na terenie całej Polski, świadczy usługi z zakresu zarządzania nieruchomościami komercyjnymi, biurowymi, handlowymi i magazynowymi – zarządzana powierzchnia to ok. 180 tys. m kw. (gerente.pl);
  4. Skydas – Przeglądy Budowlane Sp. z o. o. – spółka działa na rynku od 2007 roku, realizuje przeglądy budowlane i jest dynamicznie rozwijającą się firmą inżynieryjną z siedzibą w Warszawie; firma realizuje przeglądy budowlane, nadzór inwestorski, odbiory prac budowlanych, odbiory mieszkań, a także opinie i ekspertyzy na potrzeby wspólnot mieszkaniowych i ich zarządów;
  5. Hoone – Usługi Budowlane Sp. z o. o. – spółka działająca na rynku od 2013 roku realizuje usługi budowlane, remontowe i renowacyjne dla nieruchomości;
  6. Home Rent Sp. z o. o. – spółka działająca na rynku od 2007 roku zajmująca się zarządzaniem najmem dla ponad 100 klientów.

 

 

Jest to z pewnością największa i najważniejsza akwizycja na rynku zarządzania nieruchomościami w Polsce w ostatnich latach. Do portfolio Grupy City Service trafiły spółki z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu i technicznej obsłudze nieruchomości. Kadra kierownicza oraz pracownicy spółek mają ogromną wiedzę i doświadczenie, reprezentują także wysoką kulturę organizacyjną, co umożliwi wymianę know how.

 

 

Dzięki tej transakcji Grupa City Service może pochwalić się nie tylko nowszym zasobem nieruchomości, którego do tej pory (szczególnie w Warszawie) nie miała w swoim portfelu, lecz także włączeniem do swoich struktur firm, które wyznaczają standardy obsługi na tym rynku.

- Cieszymy się, że transakcja doszła do skutku – mówi Anna Górecka-Kolasa, członek Zarządu City Service Polska. – Dzięki połączeniu sił będziemy mogli świadczyć usługi na jeszcze wyższym poziomie.

- Dołączenie do międzynarodowej grupy otwiera przed nami nowe możliwości, daje m. in. dostęp do najnowszych rozwiązań technologicznych i organizacyjnych – dodaje Piotr Życzyński, prezes zarządu Parama Group.  

 

Do Grupy City Service należało wcześniej 10 spółek zajmujących się kompleksową obsługą nieruchomości, w tym ZZN, największy w Polsce zarządca nieruchomości mieszkaniowych, który – dzięki sieci 22 oddziałów i ponad 100 biur w całej Polsce – ma pod opieką budynki o łącznej powierzchni ok. 10 mln m kw.

 

 

Grupa City Service działa w Europie od 1997 roku, ma kapitał własny przekraczający 50 mln EUR. Organizacja opiekuje się nieruchomościami w sześciu krajach, ma pod opieką budynki o łącznej powierzchni 30 mln m kw. i zatrudnia ponad 6 tys. pracowników.

 

 

Spółka City Service Polska działa w Polsce od roku, od roku 2016 jest notowana na GPW w Warszawie. Spółki należące do City Service Polska specjalizują się w kompleksowym zarządzaniu nieruchomościami i technicznej obsłudze nieruchomości. Grupa oferuje także całodobowe pogotowie techniczne, obsługę systemów ciepłowniczych, a także produkcję i sprzedaż mediów (energii elektrycznej i cieplnej oraz gazu), prowadzi również działalność operatorską w condohotelach.

 

 

 

 

Kontakt dla mediów:

Tomasz Cudowski
head of Marketing and Communications
City Service Polska Sp. z o. o.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 tel. 693 082 066  tel. 22 572 55 88
City Service Polska Sp. z o. o., ul. 17 stycznia 48, 02-146 Warszawa

 

 

Dyskusja dostępna również na forum www.zarzadca.eu

Dodaj komentarz

Dodając komentarz zgadzasz się z postanowieniami regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież

Księgi wieczyste online

Księgi wieczyste online

 

Ministerstwo Sprawiedliwości uruchomiło dostęp do przeglądania ksiąg wieczystych online.

Księgi wieczyste w internecie:

http://ekw.ms.gov.pl