23 czerwca (piątek)

www.zarzadca.pl

NAWIGACJA Przegląd prasyRynek nieruchomościRewolucja mieszkaniowa już za kilka miesięcy

Rewolucja mieszkaniowa już za kilka miesięcy

 

 mieszkanie plus

Koniec mieszkania kątem u teściów z dwójką dzieci w jednym pokoju -  w najbliższych dniach rząd ogłosi szczegóły Narodowego Programu Mieszkaniowego tzw. programu Mieszkanie Plus, to będzie prawdziwa rewolucja na polskim rynku mieszkaniowym.

 

 

Adresatem zmian mają być ci, którzy nie mają szans na mieszkanie komunalne, ale nie stać ich na zakup własnego lokalu czy wynajęcie na wolnym rynku. Państwo ma tych ludzi wesprzeć proponując, podobnie jak w krajach wysoko rozwiniętych,  wynajem za niski czynsz z możliwością wykupu mieszkania w przyszłości. Niemożliwe? A jednak da się to zrobić pod warunkiem przekazania gruntów Skarbu Państwa pod budowę, wtedy koszt wybudowania metra kwadratowego nie przekroczy 3 tys. zł a to już oznacza tani najem.

 

 

To nie koniec zmian – państwo będzie promować osoby, które oszczędzają na zakup własnego lokum, powstaną kasy oszczędnościowo-budowlane lub wyodrębnione rachunki budowlano-mieszkaniowe; jeżeli przez określony w ustawie okres będą tam wpływać środki – naliczona zostanie premia, jej wysokość będzie zależna od zgromadzonej kwoty – od kilku do nawet kilkudziesięciu procent. Ponadto, będzie można ubiegać się o  nisko oprocentowaną pożyczkę na cele mieszkaniowe w wysokości zgromadzonego wkładu.

 

 

Rząd zapowiada, że o szczegółach dowiemy się już na dniach (przełom maja i czerwca), opracowanie projektu ustawy na podstawie założeń ustawy planowane jest jeszcze w tym roku.

 

 

 

 

źródło:

Portal Informacyjny Zarządca

logo

zarzadca

 

 

 


forum wspólnot mieszkaniowych

 

 

Blogi

 

 

Dyskusja dostępna również na forum www.zarzadca.eu

Dodaj komentarz

Dodając komentarz zgadzasz się z postanowieniami regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież

Księgi wieczyste online

Księgi wieczyste online

 

Ministerstwo Sprawiedliwości uruchomiło dostęp do przeglądania ksiąg wieczystych online.

Księgi wieczyste w internecie:

http://ekw.ms.gov.pl